МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Бошњаковски: Алатката за отчетност на министрите ќе биде ажурирана
Поднесено обвинение за обид за убиство во Батинци
ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Талат Џафери и директорот на Службен весни..
Поништен огласот за именување членови на Антикорупциска, новиот состав според новиот ..
Свет
Пожарите во Калифорнија не стивнуваат, загина еден пожарникар

Пожарите во Калифорнија не стивнуваат, загина еден пожарникар

петок, 15 декември 2017, 13:57ч.   |   Z.H.

 Еден пожарникар кој учевствуваше во гасењето на пожарот во Јужна Калифорнија загина, соопштија од противпожарната служба.

 
Пожарникарот бил на задача северозападно од Лос Анџелес. Официјалните лица не наведоа како загинал.
 
Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гасењето на пожарите во Калифорнија.
 
Огнот во Вентура и Санта Барбата зафати повеќе од 200.000 хектари. Пожарот брзо се шири поради силниот ветер, а десетина илјади луѓе се евакуирани од загрозените подрачја.
 
Пожарот кој изби на 4 декември е петтиот најголем пожар во историјата на САД.

© ЖУРНАЛ    ~60,20

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Филмски грабеж во Италија, од блиндирано возило украдени 2,3 милиони евра
Маж со автомобил удри во пешаци и си го уби својот 2-годишен син
Кина ќе се соочи со незапирлив пад на населението
САД го спуштија статусот на ЕУ
Ел Чапо му дал 100 милиони долари на претседателот на Мексико
Лондонските аеродроми нарачаа воена опрема против дронови
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.