Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Јункер: Следната фаза од преговорите за Брегзит мора да започне што е можно поскоро

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Свет

Јункер: Следната фаза од преговорите за Брегзит мора да започне што е можно поскоро
junker_golema.jpg

 Преговорите за идните односи меѓу Велика Британија и Европската унија треба да почнат „што е можно поскоро”, рече претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер.

 
Се очекува лидерите на ЕУ официјално денеска да го усвојат договорот за излегување на Велика Британија од унијата, и да се согласат дека таа „постигнала доволен напредок” во формулирањето на условите за Брегзит.
 15.12.2017, 13:30  | Z.H. | 60

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

4995
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.