Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Се урна мал авион во Германија (ФОТО)

Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување

Свет

Се урна мал авион во Германија (ФОТО)
avionskanesrekja-640x426.jpg

 Германското обвинителство соопштило дека два државјани на Австрија и еден од Германија загинале во несреќата на малиот авион кој падна во југозападна Германија.

 
Авионот се срушил доцна синоќа во близина на градот Равензбург.
 
Авионот полетал од Франкфурт кон Фридрихшафен, околу 20 километри од местото на несреќата.
 
Надлежните органи ги утврдуваат причините за несреќата.
 
 15.12.2017, 13:49  | Z.H. | 72

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

23620
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.