Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Бројот на жртви во судирот на воз и школски автобус во Франција се зголеми на шестмина

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Свет

Бројот на жртви во судирот на воз и школски автобус во Франција се зголеми на шестмина
francija-soobrakaj.gif

 Бројот на жртви во судирот на воз и школски автобус на југ во Франција се зголеми на шест, изјави извор близок до истрагата.

 
Несреќата се случи синоќа кога воз удри во автобус на премин во градот Перпињон.
 
Во автобусот биле деца на возраст од 11 до 17 години
 15.12.2017, 13:38  | Z.H. | 24

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

5234
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.