МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Шекеринска: Најголемиот успех со членството во НАТО е што првите ратификации дојдоа о..
Села ја откажа средбата со Заев
Кирацовски: Побарав таткото на мојата сопруга да се повлече од работното место
Возачот на автобусот кој се преврте и неговото семејство го напуштиле домот во Гостив..
Култура
Дводневен филмски фестивал во Прилеп

Дводневен филмски фестивал во Прилеп

петок, 15 декември 2017, 12:51ч.   |   L.E.

Скопје, 15 декември - Во кино „Мис Стон“ во Прилеп денеска и утре ќе се одржува вториот филмски фестивал „Winter Apricots“. Отворањето е вечер во 20 часот.

- Независниот филмски фестивал како и претходната година ќе понуди богата и квалитетна програма. Десет интернационални кратки филмови меѓу кои и еден македонски ќе се борат за наградите за кои ќе одлучува интернационално жири. И годинава фестивалот ќе понуди богата придружна програма, работилници и завршна церемонија, соопшти Центарот за култура „Марко Цепенков“ од Прилеп

© ЖУРНАЛ    ~183,61

НАЈЧИТАНИ ОД КУЛТУРА
За прв пат македонски филм во главната програма на Берлинскиот фестивал
Музејот на раскинати врски по 11 години повторно во Скопје
„Тоска“ од Пучини во МОБ
„Роденден на уметноста“ во МКЦ
Почина актерот Славко Нинов
Хрватски детски филмски евергрини од денеска Во Кинотеката
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.