МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ВМРО-ДПМНЕ: Оваа власт ќе биде запаметена по политички монтирани случаи
Таравари: 50% од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река
Нов обид за решавање на иднината на СЈО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Шоубиз
Премиера на документарец за Дејвид Боуви

Премиера на документарец за Дејвид Боуви

петок, 15 декември 2017, 12:17ч.   |   L.E.

Документарниот филм за Дејвид Боуви ќе ја има својата премиера Ејч-Би-Оу на 8 јануари.

Целосниот назив на филмот e „David Bowie: The Last Five Years“, a објавен e и трејлер.

Режијата е на Френсис Вејтли.

© ЖУРНАЛ    ~174,58

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.