МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Спорт
Манчестер јунајтед во јануари ќе пазари во Челси?

Манчестер јунајтед во јануари ќе пазари во Челси?

петок, 15 декември 2017, 11:13ч.   |   Z.H.

 Португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо во нотесот внесе Бразилец од редовите на англискиот првак.

Според информациите кои ги пренесува „Дејли Мејл“, се вели дека Манчестер јунајтед пријавил сериозна заинтересираност да во своите редови се засили со Вилијан, и тоа уште во јануарскиот преоден рок.
 
Се шпекулира дека Бразилецот не е среќен во тимот од „Стемфорд Бриџ“ каде ја загуби улогата на стартер под кормилото на италијанскиот стратег Антонио Конте.
 
Како и да е, Вилијан говорејќи за својата иднина ги демантираше шпекулациите, истакна дека е среќен во Челси и дека би сакал да остане, па останува дилемата колку оваа опција е остварлива за Манчестер јунајтед. 

© ЖУРНАЛ    ~60,20

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.