МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Шоубиз
По светски терк: Елена Ристеска објави фотографија на која нема ни ронка шминка- фановите воодушевени (Фото)

По светски терк: Елена Ристеска објави фотографија на која нема ни ронка шминка- фановите воодушевени (Фото)

четврток, 14 декември 2017, 12:53ч.   |   L.E.

На социјалните мрежи се почесто популарните светски и балкански пејачки се одлучуваат ба се фотофрафираат и објават фотографија без шминка и да ја покажат својата природна убавина.

Многу често фановите се воодушевени од ваквиот потег, па и нашата популарна пејачка Елена Ристевска се одлучи да направи нешто такво.

Имено таа објави фотографија на која нема ни ронка шминка и покажа дека е вистинска убавица и дека не и треба шминката.

За еден ден оваа објава на Елена доби повеќе од 3.600 лајкови и многу позитивни коментари.

Погледнете ја какао изгледа:

© ЖУРНАЛ    ~458,168

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.