МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Технологија
Овој паметен телефон ќе може да се користи 7 дена без полнење (Видео)

Овој паметен телефон ќе може да се користи 7 дена без полнење (Видео)

четврток, 14 декември 2017, 12:42ч.   |   L.E.

Oukitel ќе го лансира уредот со батерија од околу 11.000 mAh на почетокот на следната година, што ќе биде еден од ретките производители кои имаат толку моќна батерија во нивната понуда.

 

Покрај батеријата, K10 ќе има одлични и други карактеристики. Овој паметен телефон доаѓа со 6-инчен 2160 x 1080 резолуција, 18: 9 формат, со одлично закривено стакло од 2.5D.

Уредот, исто така, има 5V / 5A брз полнач, кој може да се наполни само за 2,5 часа.

Други карактеристики вклучуваат 6GB RAM и 64GB внатрешна меморија вградени во алуминиумски и магнезиумски овни, капакот на кој е покриен со кожа.

Oukitel вели дека овој уред може да се користи до една недела, што ќе биде многу добро за многумина.

Точниот датум на продажба и цената на Oukitela K10 сè уште не се објавени.

© ЖУРНАЛ    ~165,55

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Apple заменил 11 милиони дефектни батерии за iPhone во 2018 година
Поради нив се хакираат профили: Ако ги користите овие лозинки, сменете ги веднаш
Huawei го воведува новиот ARM процесор со ултра-високи перформанси
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!
Лансиран првиот смартфон со флексибилен екран (Видео)
Samsung им го покажа „превиткувачкиот“ Galaxy на мал број на клиенти на CES 2019?
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.