МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Авто
Новата најбрза кола АГЕРА доаѓа директно од Шведска (Видео)

Новата најбрза кола АГЕРА доаѓа директно од Шведска (Видео)

среда, 13 декември 2017, 15:43ч.   |   L.E.

Коингсег Агера е новата најбрза кола во светот.

Оваа кола е од шведско производство. Агера годинава ја надмина брзината на Бугати Хирон. Максимум брзина на Агерата е 278mph, го руши и рекородот на постигнување на оваа брзина за само 33 сек. Овој ѕвер има 1160 коњи на V6 мотор.


Погледнете и чујте како звучи:

© ЖУРНАЛ    ~552,186

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Новиот Golf 8 без камуфлажа
Петте финалисти на Автомобил на Годината во Македонија за 2019 (Фото)
SsangYong Rexton најдобар избор за парите според „4х4 Magazine“
Кој најмногу ги купува автомобилите на Tesla во Европа
FIAT го обновува Tipo за 2019 година (Фото)
Први фотографии од новата Opel Zafira Life
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.