МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Крсто Мукоски пуштен да се брани од слобода
Обвинение против Миленко Неделковски за статусот на Фејсбук за жртвите од пожарот во ..
Економија
Признанија за волонтери од програмата на ЕВН Македонија „ЕВН Волонтира“

Признанија за волонтери од програмата на ЕВН Македонија „ЕВН Волонтира“

среда, 13 декември 2017, 15:23ч.   |   L.E.

Скопје, 13 декември- По повод Меѓународниот ден на волонтери, ЕВН Македонија додели признанија за успешно спроведена волонтерска активност на сите волонтерски тимови и волонтери индивидуално учесници во програмата „ЕВН Волонтира“.

- Вистинската награда и признанија што сте ги добиле, се благодарноста и насмевката на граѓаните кои имаат корист од доброто дело што сте го направиле за вашата заедница. Ние, како компанија, сме многу горди што ЕВН Македонија има вработени кои се одговорни и грижливи кон општеството, изјави Штефан Петер, претседател на Управниот одбор на ЕВН Македонија:

Тој им посочи на волонтерите да ги мотивираат останатите вработени за спроведување на нови волонтерски идеи.

Акцијата „ЕВН Волонтира” почна во јули годинава. До сега се реализирани активности во Скопје, Охрид, Брвеница, Куманово, Гевгелија, Велес, Виница, Кочани, Пробиштип, Кратово, Зрновци, Свети Николе, Делчево и Титов Врв.

Во неа, преку 16 проекти досега учествуваа над 200 вработени. Сите досегашни активности ќе служат како инспиративни примери за волонтирање во наредниот период

© ЖУРНАЛ    ~174,58

НАЈЧИТАНИ ОД ЕКОНОМИЈА
Раст на БДП од 3,1 отсто во вториот квартал
СДСМ: Септемвриската пензија зголемена за 1,8 отсто
ФОРДОМАНИЈА завладеа и во Македонијa
Индустриското произвоство со раст од 5,1 процент во осумте месеци од годинава
ММФ предвидува раст на македонската економија од 1,6 отсто
Сугаревски: Градежните активности ќе бидат комплетно завршини до крајот на наредниот месец
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.