МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Катругалос: ЕУ да ја цени и политичката волја на Северна Македонија покажана со Догов..
Анализа: Преку 80 отсто од граѓаните сакаат да одат по шалтери, наместо електронски д..
Со Преспанскиот до НАТО, со Северна до нови поделби
Дескоска: Барањето за екстрадиција на Груевски за 27 април деновиве ќе биде пратено д..
Авто
Обновената Alfa Romeo 4C доаѓа следната година (Фото)

Обновената Alfa Romeo 4C доаѓа следната година (Фото)

вторник, 12 декември 2017, 12:17ч.   |   L.E.

Alfa Romeo покажа мало подобрување на својот 4C спортски модел на почетокот од минатата година

Alfa Romeo покажа мало подобрување на својот 4C спортски модел на почетокот од минатата година, но сега Италијанците најавуваат уште една надградба врз машината. Резултатот ќе го видиме кон крајот на следната година, а со продажбата ќе стартува од 2019.

 

Од Италијанците се очекува да направат поголеми модификации во суспензијата и управувањето, бидејќи моделот беше критикуван од специјалисти за одредени ситни недоследности. Можно е да се види и нов мотор кој ќе го замени сегашниот 1.75 литарски турбо агрегат. Покрај тоа, 4C ќе добие и нови можности за индивидуализација: нови бои на надворешност, фелни и различни внатрешни колоритни комбинации.
Од сега, моделот ќе продолжи да биде достапен само со автоматски менувач, бидејќи рачниот менувач за во оваа класа на автомобили се покажа како мал (според бројот на степените) коментираат од брендот.

© ЖУРНАЛ    ~153,51

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Во интерес на корисниците: Facebook најави клучен редизајн на мобилната апликација
Конечно седан во понудата – Citroen ќе го претстави во 2021
Најлуксузните BMW модели пристигнаа во Македонија!
BMW сподели информации за Series 8 Gran Coupe
Citroen ја продолжува традицијата на своите големи лимузини 2021
Audi со нов прототип на водородни горивни ќелии
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.