МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јавното обвинителство формира Комисија за следење на нерегуларности на референдумот
ИГОР ДУРЛОВСКИ ЈА НАСОЧУВАШЕ ТОЛПАТА ВО СОБРАНИЕТО, СВЕДОЧЕШЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШУТК..
Земјоделско здружение му додели плакета на министерот Николовски
ВИДЕО: Јовановиќ: НАТО ни е потребно за да не се испоубиеме на Балканот
Авто
Како ќе изгледа новата Lada Niva Duster? (Видео)

Како ќе изгледа новата Lada Niva Duster? (Видео)

вторник, 07 ноември 2017, 16:48ч.   |   L.E.

Старата генерација на Niva ќе го замени нов, многу посовремен модел

Неодамна се појавија информации дека старата генерација на Niva ќе се замени нов модел, а изданието на Kolёsa.ru ја претстави својата визија идната Lada Niva.

Во отсуство на официјален приказ на наредната генерација на легендарното теренско возило, некои стручњаци се обидуваат да замислат како би можела да изгледа следната генерација на Lada 4×4.

При дизајнирањето е земена во предвид најавата дека новиот автомобил ќе биде создаден врз платформата Global Access, на која се произведуваат Renault Duster и Kaptur, а дизајнерите се раководеа и со концепцискиот приказ на моделот XCode на фабриката Avtovaz.

© ЖУРНАЛ    ~401,139

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.