МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Измените на Уставот в среда пред Уставниот суд
Заев: Верувам дека ќе обезбедиме двотретинско мнозинство за уставните измени
Иванов ќе се обрати во Собранието на 28 декември
Дедомразовци традиционално ќе трчаат во Скопје
Технологија
iPhone X е најскапиот, но и најлесно кршливиот iPhone некогаш произведен (Видео)

iPhone X е најскапиот, но и најлесно кршливиот iPhone некогаш произведен (Видео)

вторник, 07 ноември 2017, 16:41ч.   |   L.E.

Цената од 999 долари на новиот iPhone X по сѐ изгледа не ви гарантира дека телефонот ќе остане здрав ако го испуштите од раце, откако серијата тестови за издржливост докажа дека ова е најкршливиот телефон на Apple некогаш произведен.

И покрај тврдењата на Apple дека iPhone X го има „најиздржливото стакло за смартфон“, сепак тестовите потврдија дека X е најскапиот, но и најкршливиот од сите модели на iPhone.

SquareTrade направија серија тестови за издржливост на новиот iPhone X, во кои го пуштаа телефонот да падне од висина од 180 центиметри и за да ја споредат штетата од падот.

Поради скапата технологија која се наоѓа во iPhone X, тие го прогласија овој смартфон за „најскапиот, најкршливиот и најтежок за поправка од сите iPhone-и некогаш произведени“.

© ЖУРНАЛ    ~156,52

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.