МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Измените на Уставот в среда пред Уставниот суд
Заев: Верувам дека ќе обезбедиме двотретинско мнозинство за уставните измени
Иванов ќе се обрати во Собранието на 28 декември
Дедомразовци традиционално ќе трчаат во Скопје
Спорт
ОФИЦИЈАЛНО: Најлошата екипа на сите времиња игра во Серија А

ОФИЦИЈАЛНО: Најлошата екипа на сите времиња игра во Серија А

понеделник, 06 ноември 2017, 13:57ч.   |   Xh.I.

Малку недостасуваше вчера да дојде до најголемата сензација во историјата на Серија А.

Место тоа, официјално го добивме најлошиот тим на сите времиња во професионалниот фудбал. Станува збор за Беневенто кој е дебитант во италијанската фудбалска елита, но уште долго ќе се памети неговиот очаен ефект.

Клубот од југот на Италија го собори рекордот за најлош старт на една сезона кој го постави Венеција уште во 1950 година откако оствари девет порази во низа. Но, тоа беше одамна. Вчера против Јувентус, Беневенто го израмни негативниот рекорд на Манчестер Јунајтед од 1931 година. Во првите 12 кола, тимот има исто толку порази со гол-разлика 5-31.

© ЖУРНАЛ    ~169,57

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Вијали: Се срамев што имам рак, се чувствував како јас да сум виновен што сум го добил
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
Драма на Сан Сиро: Како Роналдо го спаси пеналот на Игуаин?
И на Мурињо не му е јасно како: Италијанците лесно ги одбија 90 милиони евра од Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.