МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Шоубиз
Емилија Розман: Дипломирав за тебе тато, знам дека ме гледаш од горе и се смееш!

Емилија Розман: Дипломирав за тебе тато, знам дека ме гледаш од горе и се смееш!

четврток, 23 ноември 2017, 14:38ч.   |   N.R.

Скопје 23 ноември -  Актуелната мисица на Македонија (нова немаме, па уште го носи овој статус), Емилија Розман, конечно доби факултетска диплома, односно дипломираше на Филозофскиот факултет и сега и официјално е дефектолог. Овој личен успех, манекенката му го посвети на својот татко Дамир кој почина пред извесен период.
“За тебе тато! Дипломиран дефектолог на Институтот за дефектологија, односно специјална едукација и рехабилитација при Филозофски факултет. Се надевам дека гледаш од некаде и се смееш. Те сакам”, напиша Емилија под фотографијата на која позира веднаш после одбраната на трудот.
Инаку, Емилија работи и како декоратор, односно има свој дуќан кој организира прослави и веселби.

© ЖУРНАЛ    ~153,51

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Миранда од „Сексот и градот“ поразена во трката за гувернер на Њујорк
Ријана ги собра најголемите ѕвезди на хуманитарниот „Дијамантски бал“ (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.