МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Xроника
Автобус со Македонци се судрил со возило во Австрија, загинал возачот на автомобилот

Автобус со Македонци се судрил со возило во Австрија, загинал возачот на автомобилот

четврток, 23 ноември 2017, 12:26ч.   |   L.E.

Шлибрах, 23 ноември- Едно лице загинало, а повеќемина се повредени кога автобус во кој се превезувале 28 патници од Македонија синоќа околу 22 часот се судрил со автомобил во близина на Шлибрах, Австрија, јавува австрискиот медиум Orf.at

Според информациите на медиумите, во сообраќајната несреќа починал 25-годишниот Австриец возач на автомобилот со кој се судрил автобусот. Тој загинал на лице место.

Патниците во автобусот го продолжиле паувањето кон Македонија со друг автобус. Меѓу нив нема повредени.

Нема информации кои се причините за сообраќајната несреќа.

© ЖУРНАЛ    ~121,41

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
ВИДЕО: Страотни снимки од БМВ-то кое удри во столб под стоковна куќа „Мост
23-годишно момче пронајдено мртво во хотел кај Качанички пат
Ограбена обложувачница во Маџари, вработената го испланирала грабежот
Четири лица уапсени на аеродромот во Охрид
Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Циментара
71-годишен скопјанец баран од полицијата уапсен на аеродром
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.