МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Xроника
Самоубиство во Тетово

Самоубиство во Тетово

понеделник, 20 ноември 2017, 16:27ч.   |   L.E.

Тетово, 20 ноември- Безживотното тело на С.И.(26) од Тетово било пронајдено денеска во двор од куќа на улицата „176“ во градот информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според неговите податоци случајот во полиција бил пријавен околу 11 часот и 30 минути од вработен во тетовската клиничка болница. Телото на починатиот било на бетонската подлога во дворот.

- По пријавата на посоченото место веднаш биле испратени полицајци а потоа и увидна екипа со јавен обвинител, лекар по судска медицина и екипа од СВР Тетово кои извршиле увид и констатирале дека 26-годишниот тетовец е без знаци на живот. По наредба на јавниот обвинител врз неговото безживотно тело ќе се врши обудкција и ќе се рачистуваат сите поединости поврзани со случајот рече Јосифовски.

Според неофицијални податоци од истрагата најверојатно станува збор за самоубиство со скокање од терасата на куќата на сега починатиот кој подолго време имал сериозни психолошки проблеми.

© ЖУРНАЛ    ~138,46

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
ВИДЕО: Страотни снимки од БМВ-то кое удри во столб под стоковна куќа „Мост
23-годишно момче пронајдено мртво во хотел кај Качанички пат
Ограбена обложувачница во Маџари, вработената го испланирала грабежот
Четири лица уапсени на аеродромот во Охрид
Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Циментара
71-годишен скопјанец баран од полицијата уапсен на аеродром
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.