МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Xроника
Пожар во куќа во кумановската населба „Перо Чичо“

Пожар во куќа во кумановската населба „Перо Чичо“

петок, 17 ноември 2017, 12:32ч.   |   L.E.

Куманово, 17 ноември - Изгоре дел од куќа во пожар што избувна претпладнево во Куманово, информира Територијалната противпожарна единица од Куманово.

Предниот дел од куќата бил направен од дрво и греди, а пожарот бил пријавен во 10:30 часот. Опожарената куќа се наоѓа на улицата „Трајко Прокопиев“ во кумановската населба „Перо Чичо“.

- Интервенираше противпожарна екипа со едно противпожарно возило. Пожарот, навреме е пријавен и изгаснат за скоро два часа, изјави командирот на ТППЕ, Дејан Илиевски.

На местото на настанот излезена е и увидна екипа од СВР Куманово, по што ќе се утврди причината за пожарот и ќе се процени материјалната штетa.

© ЖУРНАЛ    ~115,39

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
ВИДЕО: Страотни снимки од БМВ-то кое удри во столб под стоковна куќа „Мост
23-годишно момче пронајдено мртво во хотел кај Качанички пат
Ограбена обложувачница во Маџари, вработената го испланирала грабежот
Четири лица уапсени на аеродромот во Охрид
Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Циментара
71-годишен скопјанец баран од полицијата уапсен на аеродром
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.