Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Триесет ученици повредени во сообраќајка

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Црна хроника

Триесет ученици повредени во сообраќајка
aci.jpg

Крушево, 14 ноември- Околу 30 ученици биле повредени во сообраќајна несреќа која се случила денеска, кога автобусот со кој се превезувале се судрил со друго возило на патот Демир Хисар – Крушево, соопшти полицијата.

Според информациите на МВР, утринава во околу 07.30 часот на патот Демир Хисар-Кичево, се случила сообраќајна незгода помеѓу комбе со битолски регистарски ознаки управувано од С.С.(56) од Крушево, и автобус исто така со битолски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, управуван од З.С.(49) од селото Единаковци, Демир Хисар, а во кој се превезувале околу 30 ученици од демирхисарското основно училиште „Гоце Делчев“.

Во несреќата со тешко повреден бил возачот на комбето, а со телесни повреди добиле сите ученици.

На сите повредени им била укажана лекарска помош во Клинички центар во Битола.

 

 14.11.2017, 14:08  | L.E. | 118

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

37083
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.