МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јавното обвинителство формира Комисија за следење на нерегуларности на референдумот
ИГОР ДУРЛОВСКИ ЈА НАСОЧУВАШЕ ТОЛПАТА ВО СОБРАНИЕТО, СВЕДОЧЕШЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШУТК..
Земјоделско здружение му додели плакета на министерот Николовски
ВИДЕО: Јовановиќ: НАТО ни е потребно за да не се испоубиеме на Балканот
Свет
Најмалку 53 загинати во воздушен напад во северна Сирија

Најмалку 53 загинати во воздушен напад во северна Сирија

вторник, 14 ноември 2017, 12:18ч.   |   L.E.

Дамаск, 13 ноември- Најмалку 53 лица, вклучително и деца, загинаа денеска при воздушен напад на пазар во градот Атареб, што се наоѓа во една од „зоните на деескалација“ во северна Сирија, информираа локални претставници.

Сирискиот центар за мониторинг на човековите права, чие седиште е во Лондон, претходно, како што јави МИА, соопшти дека засега се уште не е познато дали нападот врз Атареб, кој е под контрола на бунтовницте, го извршиле авиони на сириските владини сили или нивните руски сојузници.

Во соопштението на Центарот се додава дека меѓу загинатите има и најмалку пет деца и три жени.

При нападот била погодена и полицска станица што се наоѓа крај пазарот, при што загинал и еден полицаец

© ЖУРНАЛ    ~93,31

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
(Видео) Воен авион леташе низ ураганот Флоренс
Израелските медиуми: Што ако сега С-300 стигне во Сирија?
Во Германија паднал најголемиот град регистриран досега во Европа
Десетина загинати при уривање на надвозник во Италија
Долго очекуван црвен картон за Унгарија
Европа среде септември пред топлотен бран: Следи температурен шок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.