МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Димитров: Од нас на 30 септември зависи нашата иднина и на нашите деца
Ексклузивно интервју на Канал 5 со министерот за култура Асаф Адеми
Ахмети од Куманово: Граѓаните да гласаат на референдумот, Македонија нема друга алтер..
МОСТ во извештај за референдумот го критикува апелот на Заев финансиски да се мотивир..
Свет
Земјотрес ја погоди Костарика

Земјотрес ја погоди Костарика

понеделник, 13 ноември 2017, 12:12ч.   |   L.E.

Сан Хозе, 13 ноември- Земјотрес со интензитет од 6,5 степени денеска ја погоди средно-американската држава Костарика.

Епицентарот бил на западниот, пацифички брег на државата, 16 километри југоисточно од летувалиштето Хако, а потресите се почувствувале и во главниот град Сан Хозе.

Министерството за внатрешни работи на Костарика соопшто дека две лица починале од инфаркт, веројатно предизвикан од страв од потресот.

© ЖУРНАЛ    ~98,34

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
(Видео) Воен авион леташе низ ураганот Флоренс
Израелските медиуми: Што ако сега С-300 стигне во Сирија?
Во Германија паднал најголемиот град регистриран досега во Европа
Во Руанда пронајдени масовни гробници со тела на 5.400 жртви
Десетина загинати при уривање на надвозник во Италија
Долго очекуван црвен картон за Унгарија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.