МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Измените на Уставот в среда пред Уставниот суд
Заев: Верувам дека ќе обезбедиме двотретинско мнозинство за уставните измени
Иванов ќе се обрати во Собранието на 28 декември
Дедомразовци традиционално ќе трчаат во Скопје
Технологија
Откријте ја внатрешноста на iPhone X со овие проѕирни позадини за екран

Откријте ја внатрешноста на iPhone X со овие проѕирни позадини за екран

петок, 10 ноември 2017, 12:37ч.   |   L.E.

Ако сте сопственик на новиот iPhone X, веројатно сакате да го разубавите телефонот со убава позадина за екранот. Затоа, iFixit се тука за вас. Тие дизајнираа проѕирни позадини кои ја покажуваат внатрешноста на телефонот.

Веднаш по излегувањето на iPhone X, iFixit им понуди на купувачите на овој Apple производ да симнат една од двете позадини, кои се уникатни на свој начин.

Едната од позадините ја покажува внатрешноста на iPhone X, а другата изгледа како рентен снимка од телефонот. Стандардната позадина ја покажува батеријата, двете камери и процесорот заедно со матичната плоча.

Овие позадини можете да ги симнете од страната на iFixit.

За да ги поставите како позадина, зачувајте ја сликата во целосна резолуција, и потоа одберете „Wallpaper“ од вашето iPhone мени. Стиснете на „Choose a new wallpaper“ копчето и одберете ја сликата која сте ја зачувале. Можете да одберете „Still“ или „Perspective“ опција. Опцијата „Perspective“ е добра опција бидејќи таа им дозволува на пикселите да мрдаат додека го користите телефонот, наместо да бидат фиксирани на едно место.

© ЖУРНАЛ    ~177,59

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.