МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јавното обвинителство формира Комисија за следење на нерегуларности на референдумот
ИГОР ДУРЛОВСКИ ЈА НАСОЧУВАШЕ ТОЛПАТА ВО СОБРАНИЕТО, СВЕДОЧЕШЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШУТК..
Земјоделско здружение му додели плакета на министерот Николовски
ВИДЕО: Јовановиќ: НАТО ни е потребно за да не се испоубиеме на Балканот
Економија
МАМА’С добитник на два златни медала на саемот во Софија

МАМА’С добитник на два златни медала на саемот во Софија

петок, 10 ноември 2017, 12:01ч.   |   L.E.

Скопје, 10 ноември- Традиционалното тавче гравче и корнишоните на македонскиот бренд МАМА’С се закитија со два златни медала и Диплома за квалитетен и оригинален пазарен производ на меѓународниот саем што од 8 до 11 ноември се одржува во Интер експо центарот во Софија, во конкуренција на повеќе од 420 изложувачи.

- Награда е само дополнителна потврда за квалитетот и оригиналноста на нашите производи. Како бренд кој ја претставува македонската, но и балканската кујна, целосно сме вложени во развој на производи кои ќе ги задоволат вкусовите и на најпребирливите потрошувачи, изјави Калин Бабушку, бренд менаџер на МАМА’С.

Наградата, додаде, за нас е голема обврска да бидеме уште подобри и да ги прошируваме пазарите каде можат да се најдат нашите традиционални производи. 

МАМА’С лани на истиот саем доби златни медали за ајварот и домашната лутеница, а досега има добиено и други награди и признанија за своите производи, меѓу кои и за Топ Деликатесни производи во Чешка, како и годинашната награда „Креатори на столетието“ во Дубровник.

© ЖУРНАЛ    ~87,29

НАЈЧИТАНИ ОД ЕКОНОМИЈА
Дизелот поскапува, бензините поевтинуваат
НБРМ ја намали основната каматна стапка за 0,25 процентни поени
НБРМ: Падот на турската лира нема да се одрази врз македонската економија
Дали растот од три проценти е преоптимистичен?
ФОРДОМАНИЈА завладеа и во Македонијa
Македонецот годишно јаде под килограм сладолед, во ЕУ шест
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.