Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Тешко повредено момче во сообраќајка во Гостивар

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Црна хроника

Тешко повредено момче во сообраќајка во Гостивар
motorii.jpg

Гостивар, 9 октомври- На крстосницата од улиците „Браќа Ѓиновски“ и „Никола Парапунов“ вчера во 12.10 часот во Гостивар се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „Фолксваген Поло“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Ш.А. (64) од Гостивар и мотоцикл „Џонвеј“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од И.С. (19) од Гостивар.

Како што информира МВР, по незгодата, И.С. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Медицински центар Гостивар каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Поради сериозноста на повредите тој бил пренесен во Ургентен центар Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

 09.10.2017, 13:25  | L.E. | 43

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

18090
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.