Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Како да си најдете соодветни очила? (Фото)

Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување
Алијансата за Албанците со решенија за спречување на лекарите да ја напуштаат држават..

Здравје

Како да си најдете соодветни очила? (Фото)
mm2.jpg

William Morris London, како што може и да се заклучи од самото име е Лондонски брендна очила за диоптрија и сонце.

“It is all about London” e максимата на неговиот креатор, исклучителниот Robert Morris, кој исто така е по потекло од Обединетото Кралство.Целосната инспирација која е подоцна преточена во очила доаѓа од Лондон, од неговите улици, од лондонскиот живот, лондонскиот пејсаж, архитектура, од најголемите ширини до најмалечките ќошиња. Впрочем овој бренд дише во духот на Лондон.

William Morris London постои од 1996-та година, односно минатата година славеше 20 години успешно постоење.Во палетата на овој бренд се наоѓаат очила за сонце и за диоптрија. Етосот на овој бренд е да се биде креатор на очила, а не бројач на продадени очила. Најголемиот дел од очилата на Роберт се изработени од најквалитетниот Mazzucchelli италиански ацетат.

Очилата од овој бренд не се наменети само за одреден тип на луѓе. William Morris London е лесно сожваклив, приемчив. Боите кои што се застапени кај овие рамки можат да бидат: од меко жолта до силно сина, од транспарентно црвена до сјајно црна, од нежно зелена до зачинето розова. Меѓутоа сите внимателно одбрани и споени за да го нагласат вашиот карактер и да прават да се чуствувате со нив поубаво и посигурно. Овој бренд се занимава со деталите. Точно знае за каков тен на конзументот каква боја на очила треба да понуди, и за каква физиономија на ликот каква форма е најсоодветна, затоа што Роберт знае да направи акцесорис, а не само неопходно помагало од очилата. Секое парче од неговата креација е персонализирано или со сребрена табличка од внатрешноста на рачката или со монограмот-логото на завршетокот на рачките
.
Во 2013-та година William Morris London добива награда за најдобра услуга кон потрошувачите. Имено секоја рамка е придружена со дванаесет месечна гаранција. Всушност, рекламациите кај овој бренд се сведени на минимум бидејки се користи најквалитетен ацетат, а исфрлен е флексот т.е. федерот кој што најчесто пука во делот каде што се спојува рачката со фронтот на рамката. Застапенво повеќе од 40 држави ширум светот, и постојано присутен на сите оптички саеми на светско ниво William Morris London прави да имате широко отворени очи.

Проверете ја новата колекција на William Morris Londonво ОПТИКА ММ!

 06.10.2017, 16:36  | L.E. | 195

 

© ZURNAL.mk

 Здравје 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

40189
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.