Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

Да создадеме култура на носење на очила
СЈО ќе ја „трезни“ Општината од „Пивофест“
Жрепка за редоследот на листите за локалните избори

Македонија

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска
img-358727.jpg

Судот му изрече пресуда од четири години затвор за обвинетиот Панче Ангелов, кој на 27-ми април изврши насилство над тогашната пратеничка Радмила Шекеринска.

При изрекувањето на пресудата, судот се водел по претходно дадено признание на вина од Ангелов, но и од потешките околности дека делото е извршено на јавно место и на подмолен начин.

Осудениот Ангелов по објавувањето на пресудата рече дека казната е превисока и дека ќе се жали до Апелациониот суд.

Ангелов на претходното рочиште изрази жалење и каење за стореното дело и бараше судот да не му изрече затворска казна.

 12.10.2017, 13:56  | Xh.I. | 69

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

30891
© 2017 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.