Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Нова трагедија на македонските патишта: Маж загина во тешка сообраќајка

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Црна хроника

Нова трагедија на македонските патишта: Маж загина во тешка сообраќајка
veturaaa.jpg

Скопје, 11 октомври- Педесет и петгодишен радовишанец загина вчера на патот Штип-Радовиш кај клучката за Неготино, информираше портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова.

Таа истакна дека според увидот, до несреќата дошло при излетување на автомобилот во кој се превезувал радовишанецот.

 11.10.2017, 12:16  | L.E. | 143

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

17644
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.