Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Сораја уапсена веднаш по слетувањето на авионот во Белград

Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување
Алијансата за Албанците со решенија за спречување на лекарите да ја напуштаат држават..

Шоубиз

Сораја уапсена веднаш по слетувањето на авионот во Белград
sora.jpg

Како што неофицијално пишуваат српските медиуми, Сораја е уапсена утрово околу 10 часот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, откако слетал авионот во кој била таа.

 

Старлетата се наоѓа во полиција на аеродром, од каде ќе биде пренесена во полициска станица.

Неофицијално старлетата е уапсена поради тоа што предизвикала хаос во авионот, каде била загрозена општата безбедност.

 10.10.2017, 15:34  | L.E. | 121

 

© ZURNAL.mk

Aktuelno

 Шоубиз 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

40170
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.