Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

„Технома 2017“ од 25 до 29 октомври во ВИП Арена „Борис Трајковски“

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Економија

„Технома 2017“ од 25 до 29 октомври во ВИП Арена „Борис Трајковски“
teh.png

Скопје, 10 октомври- Гoлeми, средни и мали дoмaшни и стрaнски прoизвoдитeли од oблaстa нa мeтaлургиjaтa, eлeктрoтeхникaтa, енергетиката, нeмeтaлитe, грaдeжништвoтo, обезбедувањето и заштитата ќе учествуваат на 43. Меѓународен саем „Технома 2017“ што ќе се одржува од 25 до 29 октомври во ВИП Арената „Борис Трајковски“.

Компаниите и овојпат ќе ги претстават и промовираат своите иновативни производи и методи.

На „Технома 2017“, традиционално, ќе се претстават и националните економии на многу земји, покраини и региони, а за зголемување на соработката организирани ќе бидат стручни програми и Б2Б средби.

Имајќи го во предвид нивото на иновативноста кое се претставува и бројните бизнис можности „Технома 2017“ е посетен од десетици илјади посетители од различни сфери на интерес.

Работното време на саемот ќе биде од 10:00 - 19:00 часот. Цената на редовната влезница е 50 денари, а за организирани групни посети влезницата 30 денари

 10.10.2017, 10:50  | L.E. | 90

 

© ZURNAL.mk

 Економија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

4963
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.