МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Македонија
Рамковски, Фуере и „Скопје 2014“ најмаски во Вевчани

Рамковски, Фуере и „Скопје 2014“ најмаски во Вевчани

четврток, 13 јануари 2011, 00:00ч.   |   I.N.

Струга, 13 јануари - Стотина маски денеска прошетаа низ Вевчани подсмевајќи  се на секојдневниот живот во Македонија, оригиналните и секогаш свои вевчанци предизвикаа насмевки кај илјадниците посетители.

Интересот се задржа најмногу на маската со ликот на Велија Рамковски, сопственикот на А1, проекстот „Скопје 2014“, исто така и маските со ликовите на евроамбасадорот Ерван Фуере, и поранешните претседатели на Македонија и на САД Бранко Црвенковски и Џорџ Буш.

Годинава во Вевчани присуствуваа претставници на Лесковачкиот и Риечкиот карневал.

Прославата како и секоја година ќе трае до раните утрински часови со музички настапи на македонските естрадни ѕвезди.

© ЖУРНАЛ    ~49,17

НАЈЧИТАНИ ОД МАКЕДОНИЈА
Вајгл: Има една незгодна работа за Македонија, а тоа е дека за неа се зборува во пакет со Албанија
Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф
Мајката и двете ќерки целосно изгореле, телото на таткото било изгорено до половина
Ќе се менуваат законите за вработените во јавниот сектор и административните службеници
Анагностопулу: И да победи Сиљановска, на меѓународно ниво нема да направи ништо за Договорот од Преспа
Јахја Кемал: Секоја година пред уписите се шират невистини за нас
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.