МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Здравје

Знаци дека ви е ослабен имунитетот

Диета со кисело млеко: За 10. дена можете да истопите 5. килограми

Три супер рецепти за чаеви за искашлување!..
Кои намирници немаат рок на траење?..
10 нискокалорични видови на храна кои ќе ве заситат!..
Здравствени совети при постење или вегетаријанска исхрана..
И пијалаците без шеќер ги уништуваат забите подеднакво..
Најдобра храна за луѓе кои што најголем дел од денот го поминуваат во канцелариј..
Третман на анемија со природни средства..
Пиењето кафе штити од рак на дебелото црево..
Храна која може да јадете во секое време..
Која храна го спречува штетното влијание од мобилните уреди?!..
Преполна со витамини, лекува рани и го јакне имунитетот: Оваа билка е една од на..
20 минути дневно до фит фигура: Пробајте го тренингот за цело тело..
Пијалaк кој го регулира холестеролот..
Неквалитетната вода- причина за пожолтувањето на забите..
Колку дена по ред треба да мерите притисок за да се дијагностицира хипертензија?..
Победете ја главоболката со храна..
Шведски Диаверум најавува: Нови инвестиции и врвен медицински третман за македон..
Намирници кои го забрзуваат или намалуваат метаболизмот..
Како влијае ревматоидниот артрит на бубрезите..
Пушењето во бременоста двојно го зголемува ризикот од смрт за бебето..
Кардиолозите тврдат дека попладневниот одмор влијае на намалување на крвниот при..

Страница 1 од 51

..
НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Испијте само една голтка од ова секое утро и црниот дроб ќе ви биде благодарен
Ве мачи киселина во желудникот по само една чаша кафе
Еве што ќе ви се случи ако секој ден јадете по две банани
Никако не ги комбинирајте овие производи: Поради овие грешки ви страда желудникот!
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Го штитат црниот дроб и го забрзуваат метаболизмот: Киселите краставички се моќни чувари на здравјето!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.