МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Поднесена кривична пријава за убиство во обид против телохранителот на Мијалков
Парламентарни заедно со претседателските, заради цензусот
Три нови случаи со мали сипаници во Скопје, досега 69 заболени
Законот за употреба на јазиците испратен до Венецијанската комисија
Авто

Новиот Porsche 911 спектакуларно претставен на Алпите (Фото)

Фантастична цена за првиот примерок од новата Toyota Supra (Фото)

Наскоро и кабрио изведбата на T-Roc (Фото)..
Fiesta SUV е одговор на Nissan Juke (Фото)..
Хибридниот Toyota Prius со AWD-i погон на сите четири тркала пристигна и во Евро..
Новиот Golf 8 без камуфлажа..
Рестилизираниот Ford Mondeo доаѓа и со хибридна караван верзија..
Kia и Hyundai се подготвени за иднината..
Петте финалисти на Автомобил на Годината во Македонија за 2019 (Фото)..
BMW го освежи својот предводник..
FIAT го обновува Tipo за 2019 година (Фото)..
VW Golf GTI TCR со 290 КС..
Седан изведбата на новиот Ford Focus пристигна во Скопје (Видео)..
Светска премиера на новата Тојота Супра..
Ford и Volkswagen потпишаа соработка..
Цели десет години, Toyota ја најавуваше новата генерација на Supra, за сега коне..
2020 FORD SHELBY MUSTANG GT500: Светска премиера во Детроит (Видео)..
Lexus RC F Track Edition може да биде достојна замена за чудесниот модел LFA..
ClearMotion суспензија готова за сериско производство и револуција на патеките (..
Ретро преработка: од Серија 1 до легендарната BMW 2002 (Видео)..
Само 50 среќници ќе станат сопственици на суперавтомобилот PB18 E-Tron..
Позната цената на електричниот Harley-Davidson..
Toyota Supra целосно откриенa (Видео)..

Страница 1 од 43

..
НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Новиот Golf 8 без камуфлажа
Петте финалисти на Автомобил на Годината во Македонија за 2019 (Фото)
SsangYong Rexton најдобар избор за парите според „4х4 Magazine“
Кој најмногу ги купува автомобилите на Tesla во Европа
FIAT го обновува Tipo за 2019 година (Фото)
Први фотографии од новата Opel Zafira Life
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.