МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Свет

Норвешка: Отворен првиот подводен ресторан во Европа

Политичарот од Италија кој го крена гласот против вакцините во болница со сипаници

Во Италија еден човек киднапирал автобус со ученици и го запалил..
Боинг планира нов софтвер за авионите „737 МАКС”..
„Њујорк тајмс”: Трамп позајмил две милијарди долари од Дојче банк пред да стане ..
Јункер: Брегзит мора да се случи пред изборите за ЕП..
Страшни поплави погодија делови од САД, најмалку 4 мртви..
Околу 1.000 војници и полицајци од Венецуела пребегнаа во Колумбија..
Сите жртви во Утрехт се државјани на Холандија..
Ердоган: Ќе ги вратиме во ковчези сите што ќе се обидат да го заземат Истанбул..
Во мртов кит пронајдени 40 килограми пластични кеси..
Оставки поради скандалот што ја тресе Владата на Канада..
Помалку пари за РСЕ и Гласот на Америка и укинување на три сервиси, со буџетот з..
Макрон размислува да забрани протести на Шанзелизе..
На лидерот на ултранационалистите му е забрането учество на изборите во Израел..
Кинезите тврдат дека уапсиле 13.000 терористи во последните пет години..
Индонезија: Поплави однесоа 73 животи, 60 лица се водат како исчезнати..
Несреќа со жртви при одбележување на Свети Патрик во Северна Ирска..
Анкета: Британците поделени околу потребата од втор референдум за Брегзит..
Момче обвинето за реемитување на снимката од масакрот во Крајстчрч..
Путин ќе ги посети Крим и Севастопол..
Безбедносни закани од повратниците од ИД..
Австриската армија е во криза, тврди началникот на ГШ Роберт Григер..

Страница 1 од 468

..
НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Помпео во Унгарија: САД нема да дозволат Путин да направи раздор во НАТО
Демократите во Вирџинија ги тресат расистички и секс скандали
Стотици возачи во Британија ноќта ја минаа по автомобили и пабови
Најмалку пет лица загинаа во пожар во стан во јужна Германија
Британија, Шпанија, Франција и Шведска го признаа Гуаидо за привремен претседател на Венецуела
Закани за поставени бомби во 130 објекти во Московскиот Регион
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.