МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Македонски и грчки експерти ги кројат учебниците, наставните програми и карти
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Xроника

Голем пожар во струшко – изгореа куќа, плевни и нискостеблеста шума

Повредени пет лица, девет собраќајки вчера во Скопје

Осум сообраќајки во Скопје, загина пешак..
Арачиновец приведен на „Табановце“..
Пешак тешко повреден, 40 возачи возеле пребрзо, вчера во Скоје..
Охриѓанец тепал полицаец..
Шест лица повредени во сообраќајки во Скопје..
Три женски нападнале 24 годишен келнер во Кичево..
21 годишен моторциклист загина кај Вруток..
Во 19 сообраќајки викендот во Скопје, 10 лица повредени..
ИHЦИДEHT ВО СКОПСКО УЧИЛИШТЕ: Наставник нaпaднaл ученик!..
Оружје и муниција пронајдени во домот на гостиварец..
Гостивар, го нападнал и тешко повредил таткото на неговата сопруга..
Во Скопје 13 сообраќајни незгоди, две со тешки телесни повреди..
Почина рудар од струен удар додека работел на трафостаница..
Скопјанец ја силувал 13-годишната ќерка, девојчето само пријавило во полиција..
Со џип прегазено 12-годишно дете во Скопје..
Девет сообраќајки вчера во Скопје, пешак се здобил со тешки телесни повреди..
По повеќе од две години, денес Ристески призна дека ја убил сопругата..
Удрени две деца во Тетово, возачот избегал..
Тројца тешко повредени во седум сообраќајки во Скопје..
Во тетовско paнети две лица од полицаец кој не бил на должност во моментот..
Излетал од патот, удрил во дрво, па во паркирани автомобили среде центарот на Ск..

Страница 1 од 259

..
НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Нови детали за смртта на девојката во скопско Волково
Скопјанец ја силувал 13-годишната ќерка, девојчето само пријавило во полиција
Излетал од патот, удрил во дрво, па во паркирани автомобили среде центарот на Скопје- три лица се повредени
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Прегазено девојче кај „Џамбо“
Шестнаесет годишно девојче на сила било внесено во автомобил
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.