МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Економија

Поскапуваат бензините и дизелот

Власта се повлече од законот за пазарџиите, ќе се работи на нов

Затворени решетки и катанец на Зелениот пазар во Скопје (Фото)..
Влошена состојбата во преработувачката индустрија..
Според фондот „Итон Ванс“, Македонија е една од најатрактивните дестинации за ин..
Лиценцирање на консултантите за користење на ИПАРД фондовите..
Во РЕК Битола планирано исклучување на Блок 3..
Проект на ЕУ, МВР и НБРМ за поефикасна борба против фалсификување евра..
Земјоделците од Кичево до 9 февруари можат да аплицираат за средства од ИПАРД пр..
Потпишување договор со „Визер“ за субвенции на евтини авиолинии..
Голем интерес за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари..
Брзите кредити имаат провизија и до 200 отсто..
ЛИЦЕНЦИ ЗА ПАЗАРЏИИТЕ: Кој ќе бара повлекување на законот..
Кој треба да се регистрира како ДДВ обврзник? Издаден водич од кој граѓаните ќе ..
СВЕТСКА БАНКА: Нафтата во просек ќе чини 67 долари за барел во 2019 година..
До февруари засилени инспекциски контроли во приватните фирми за исплата на К-15..
Од почеток на 2019 државните обврзници ќе се тргуваат на Македонска берза..
Регулаторна: Цените на горивата повторно се намалуваат ..
Тевдовски: 10,2 милијарди повеќе за здравство, образование и социјална заштита в..
Тевдовски во Виена: Фискалната транспарентност е значително подобрена..
Горивата поевтинуваат за 3,5 и 4 денари..
Потребен е квалификуван кадар за поголемо присуство на германски компании во Мак..
ММФ: Економијата се стабилизира, невработеноста останува висока..

Страница 1 од 240

..
НАЈЧИТАНИ ОД ЕКОНОМИЈА
Кој треба да се регистрира како ДДВ обврзник? Издаден водич од кој граѓаните ќе разберат дали се ДДВ обврзници
Голем интерес за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари
ЛИЦЕНЦИ ЗА ПАЗАРЏИИТЕ: Кој ќе бара повлекување на законот
До февруари засилени инспекциски контроли во приватните фирми за исплата на К-15, најави Државниот Инспекторат за Труд
Проект на ЕУ, МВР и НБРМ за поефикасна борба против фалсификување евра
Во РЕК Битола планирано исклучување на Блок 3
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.