МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Хан: Северна Македонија е единствената земја во регионот што нема спор со ниту еден с..
Медиумите до утре треба да поднесат извештај за рекламите за избори
Џафери воздржан за барањето пратениците да одат на нарко-тест, чека конкретна иниција..
Изминатата недела најмногу заболени од морбили од почетокот на епидемијата
Култура

Изведба на четири монодрами пред утрешното завршување на „Битола 2019“

Отворен павилјонот на Северна Македонија на годинашното Биенале во Венеција

Махатели и Шестериков во „Лебедово езеро“..
Маја Вукичевиќ се омажи, љубоморниот сопруг ја натера да го избрише минатото..
Кејти Холмс и Џејми Фокс дебитираa како пар на „Met Gala 2019“..
Се огласи таткото на Меган Маркл после раѓањето на внукот и сите ги изненади со..
„Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна..
Сара Мејс денеска го покажа своето “Копито”..
Синот на Меган и Хари нема да има титула принц..
Музеј на Град Скопје ќе гостува со изложба во Бурса..
Утре почнува саемот на книгата..
На 94 години почина Ефтим Гашев, публицист и осуденик за македонската кауза..
Алек Попов добитник на наградата „Прозарт“ на фестивалот „Про-За Балкан“..
5 мај – Ден на македонскиот јазик..
Кратки македонски филмови во Куманово..
Славната Баиба Скриде солист со Филхармонија на концертот „Нов свет“..
Објавен романот „Ги изеде дождот“ на Жарко Милениќ..
Во Скопје доаѓа Пјер Астие, агентот заслужен за меѓународниот успех на „Сестрата..
Ретроспективи и авторски програми во мај и јуни во Кинотека..
„Македонски монолог ” – избор поезија од Гане Тодоровски на руски..
Од 9 до 16 мај 40 филмови на Филозофски филмски фестивал..
Во Кинотека: Документарни филмови посветени на Браќата Манаки..
Фестивал на дигитални уметности N-H//LON во Струга ..

Страница 1 од 154

..
НАЈЧИТАНИ ОД КУЛТУРА
Маја Вукичевиќ се омажи, љубоморниот сопруг ја натера да го избрише минатото
Се огласи таткото на Меган Маркл после раѓањето на внукот и сите ги изненади со пораката која ѝ ја испратил на својата ќерка
Сара Мејс денеска го покажа своето “Копито”
„Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна
Конкурс за „Пегаз" – нова книжевна награда за необјавен роман
Утре почнува саемот на книгата
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.