МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ЕУ бара Унгарија да објасни зошто Груевски доби азил
Пајат: САД веруваат дека Договорот од Преспа е во корист на двете земји
Унгарскиот министер за правда: Унгарија не може да го екстрадира Груевски, тој може д..
Димитров: Парадокс е земја членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик
Живот

Има 125 години, готви и пешачи по 3 километри дневно: Ова е неговата тајна на долговечноста!

Пронајдена мумија на мачка стара 4.000 години

Како влијаат хорор филмовите на здравјето?..
Сатаната скриен во фреска во базилика, седум века останало тајна..
Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари на аукција во Њујорк..
Абортус ќе може да се изврши и со таблети..
МЗ: Нема опасност од појава на „мајмунски сипаници“..
Швеѓанка јаде 15 тегли Нутела месечно за да постигне светски рекорд..
Викендичка под земја полна со вино..
Како старее човечкиот организам?..
Истражување: Прекумерна употреба на Бруфен предизвикува губење на слухот кај жен..
Му одговорила на писмо по 23 години..
Како да препознаете дека на Вашето тело му е потребно вода..
Ставете кромид на вратот пред спиење – Звучи чудно, но помага..
Овој пар живее среќно во канализација веќе 22 години (ВИДЕО)..
Чудо од дете: Овој мал Белгијаец на 8 години ќе тргне на факултет, сака да стане..
Не ја фрлајте лушпата од банана. Покорисна е од што мислите!..
После 30 години откриени тајните на Симпсонови: Зошто се жолти, како ги добиле и..
Ако планирате бебе ова мора да го знаете: Оваа храна ја зголемува плодноста..
Сите јадеме лук, а не сме ни свесни што му прави на срцето..
Наследил стара куќа и се шокирал кога го менувал стариот мебел..
На врата во Катастар осамна натпис кој ги разбесни граѓаните (фото)..
Вакво нешто се случува еднаш на 10 милиони младенчиња, а сега се случи во Белгра..

Страница 1 од 57

..
НАЈЧИТАНИ ОД ЖИВОТ
Сатаната скриен во фреска во базилика, седум века останало тајна
Има 125 години, готви и пешачи по 3 километри дневно: Ова е неговата тајна на долговечноста!
Абортус ќе може да се изврши и со таблети
Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари на аукција во Њујорк
Како влијаат хорор филмовите на здравјето?
Пронајдена мумија на мачка стара 4.000 години
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.