МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јавното обвинителство формира Комисија за следење на нерегуларности на референдумот
Дурловски ја насочуваше толпата во Собранието, сведочеше градоначалникот на Шутка, Ку..
Земјоделско здружение му додели плакета на министерот Николовски
ВИДЕО: Јовановиќ: НАТО ни е потребно за да не се испоубиеме на Балканот
Спорт

Е ајде де: Арсенал победи убедливо, а Емери разочаран

Гатузо по мечот со Дуделанж: Во фудбалот не постои такво нешто како сигурен резултат

Џилардино го напушта фудбалот..
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо ..
ЛЕ: Челзи го преживеа пеколот на „Тумба“, Марсеј поразен дома од Франкфурт..
Застана во одбрана на Роналдо, ама поради изјавите мораше да се извинува..
Двајца навивачи на Челси истепани во центарот на Солун..
Интер почна преговори за продолжување на соработката со Икарди..
Емре Џан: Ние не сме жени, ние сме фудбалери..
Казинс: Голден Стејт може да одговори на секоја игра..
На Роналдо му се заканува казна од еден до три меча, сè зависи од тоа што ќ..
Легенда на Јувентус збеснала и тргнала да се пресметува со Брих!..
Македонија скокна на 68.место на листата на ФИФА..
Давор Шукер под истрага на ФИФА: Дали „дилал“ билети за СП во Русија!?..
Ајакс убедливо го совлада АЕК, Шахтјор и Хофенхајм ремизираа..
Четата на Гвардиола постави негативен рекорд..
„Ќе платите голема цена за овие солзи“..
Потенцијален проблем за Јувентус: УЕФА ќе го истражува трансферот на Роналдо..
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа ..
Валенсија не се плаши од Јувентус и Роналдо..
Клоп за тактиката против ПСЖ: Напаѓавме од страната на Нејмар, тој е многу лош д..
Баерн и тренерот Ковач во проблеми..
Вардар против „лавовите“, Шкендија на мегдан со Кит Го во трката за четвртфинале..

Страница 1 од 319

..
НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
„АС“ открива: Модриќ му поставил услов на Перез!
Петковиќ му одговори на Бехрами...
Ја открија клаузулата на Роналдо: Еве плус што ќе добие Роналдо ако продолжи да биде ефикасен
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.