МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Технологија

Што би можел да донесе новиот Android Q

Поради нив се хакираат профили: Ако ги користите овие лозинки, сменете ги веднаш

Google дава 40 милиони долари за технологија за производство на паметни часовниц..
Заострени правила за огласување на Фејсбук во земјите каде ќе се одржат избори..
Хакирани над 770 милиони мејлови..
Galaxy M: Евтини модели на Samsung месецов ќе се појават на индискиот пазар..
Колку Google всушност ги контролира Android телефоните?..
Хакери објавија база на податоци со лозинки на над 23 милиони луѓе..
Фејсбук ќе инвестира 300 милиони долари во локални новински агенции во светот..
Се тестираат уреди кои на наставниците ќе им кажуваат дали учениците ја следат н..
Пет технолошки иновации кои ќе ви го направат животот подобар..
Apple заменил 11 милиони дефектни батерии за iPhone во 2018 година..
Apple ќе користи USB Type-C конектори во новите верзии на iPhone и iPad..
Google ќе ги отстрани апликациите кои бараат пристап до повиците и SMS пораките..
iPhone и AirPods слушалките можат да послужат како уреди за прислушкување..
Стигнаа првите реакции за новиот смартфон со флексибилен екран (Видео)..
Galaxy S10 Plus ќе биде најтенкиот смартфон на Samsung досега!..
Лажна порака на фејсбук предупредува дека сè ќе биде откриено..
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!..
Лансиран првиот смартфон со флексибилен екран (Видео)..
Samsung: Првиот 5G уред и првиот смартфон со екран на преклопување пристигнуваат..
Huawei го воведува новиот ARM процесор со ултра-високи перформанси..
Samsung им го покажа „превиткувачкиот“ Galaxy на мал број на клиенти на CES 2019..

Страница 1 од 70

..
НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Apple заменил 11 милиони дефектни батерии за iPhone во 2018 година
Поради нив се хакираат профили: Ако ги користите овие лозинки, сменете ги веднаш
Huawei го воведува новиот ARM процесор со ултра-високи перформанси
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!
Лансиран првиот смартфон со флексибилен екран (Видео)
Samsung им го покажа „превиткувачкиот“ Galaxy на мал број на клиенти на CES 2019?
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.