МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Авто

„Mистериозен“ електричен Duster на тест во поларниот круг (Фото)

Премиера на Porsche Cayenne Coupe ултра спортски SUV (Видео)

Mercedes-Benz го освежи GLC Coupe..
Volvo со нови системи за зголемување на безбедноста..
И новиот Juke го задржува младешкиот дизајн!..
Opel се враќа во Русија..
Најмалиот SUV на Audi, на струја, само за кинески пазар..
Kia со прва скица за X-Ceed..
Mercedes-AMG G63 во рацете на Brabus..
Kia со ново партнерство со Amazon..
Поради проблеми со круз контрол системот Alfa Romeo повлекува автомобили..
Новото Порше 911 пристигна кај нас..
Хибридното Peugeot 508 – До „Стотка“ за дури 4,3 секунди!..
Tesla го претстави новиот SUV Model Y..
Доделени наградите „Автомобил на годината во Македонија“..
BMW го откри погонот на новиот М3..
Audi годинава претставува два футуристички концепти..
Porsche слави 50 години од 917 – со 917 Concept и целосно реставриран прв пример..
Групацијата VW со 22 милиони електрични автомобили до 2028 година..
Skoda Vision iV SUV концепт..
Новиот Porsche Taycan веќе има 20 000 купувачи..
Електричниот пикап на Tesla стигнува годинава..
Сите возила на Honda на европскиот пазар ќе бидат електрифицирани од 2025 година..

Страница 1 од 41

..
НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Првиот македонски електричен автомобил
Новата S- Класа со огромен екран на централната табла во стил на Tesla
Нови Golf 8 фотографии
Tоп 10 најбарани автомобилски брендови во ЕУ
Креативна реклама за новиот Golf која вреди да се погледне (Видео)
Mercedes-AMG инвазија во Скопје!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.