Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Журнал

СФММ: Канцеларија или природа - дилема што може да го поттикне локалното традиционално производство на храна
Младите да се свртат кон природата, можеби таму, во чистата, помалку загадена околина, ќе ја најдат својата перспектива. Сериозно да размислат за агро и еко потенцијалите што ги нуди Македонија како о..
Објавил V.E. 25.09.2016 | 10:51
Голомеов: Рудникот Иловица е еколошки безбеден за животната средина
Не постои опасност од загадување со изградбата на рудникот за бакар и злато Иловица во Општина Босилово, оценува професорот на Рударско-геолошкиот факултет при Универзите
Филмско апсење во центарот на Скопје: Му ставија лисици пред полна автобуска станица!
Вчера попладне околу 18:30 часот на автобуска станица на булеварот Партизански одреди, полицajци во цивил уапсија човек пред луѓето кои чекаа на постојката.
Самјуел Л. Џексон: Сите се среќни дека лошата вештерка остана без сопруг
Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли во свој стил го прокоментирал и славниот холивудски актер Самјуел Л. Џексон. Гостувајќи во телевизиската емисија „Добро утро Британиј
Прилеп го доби пелагониското дерби со Пелистер во ракометна Супер лига
Ракометарите на Прилеп го добија пелагониското дерби против Пелистер со 32-30 во рамките на домашното, македонско ракометно првенство.