МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ KITCHEN TRENDS ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Поради епидемијата од мали сипаници нема да се примаат деца во училиште најавува Фили..
ЦИВИЛ: Говорот на омраза е присутен во предизборните кампањи, институциите да реагира..
Антикорупциската комисија прифати приговор на ВМРО – ДПМНЕ, исплатата на лозарите е н..
Власта и опозицијата ги продолжуваат разговорите за законот за јавно обвинителство
19
апр
Заев: Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ велат дека нема да го послушаат Мицкоски за бојкот и дека ќе излезат да гласаат
КОЛУМНИ
Мерсел Билали
Шут политика
Андреј Божиновски
Влеедењето на правото е нашата религија, а судовите се нашите катедрали
Ѓорѓи Спасов
Раско и Џордана
Силјановска не ѝ верува на Давкова
РЕГИОН

Албанската опозиција ќе ги попречува локалните избори

СВЕТ

Романскиот министер за правда поднесе оставка

ЕКОНОМИЈА

Форум за преговарачкото поглавје 20 – Претпријатија и индустриска политика

„Коха Диторе“: „Двојниот суверенитет“ неприфатлив и за Косово и за Србија
На гробишта во Рим пронајден килограм кокаин
Повик на насилство врз новинарите на БИРН Србија
Премиерот и Владата на Мали поднесоа оставка поради масакр на 160 луѓе
Искусни алпинисти најверојатно настрадани во лавина во Канада
ФСБ: Тероризмот сѐ уште е закана, ќелиите се преселуваат во Европа
Велигден ги поскапе земјоделските производи, а се намалува цената на јагнешкото
Регулаторна одлучи: Големо поскапување на бензинот и дизелот
Зголемен бројот на туристи во февруари
ХРОНИКА

Страшна сообраќајка вечерва во Скопје

СПОРТ

Лука Јовиќ се поблиску до Реал Мадрид!?

КУЛТУРА

Во Скопје отворена изложба на свечена црногорска облека од 19 и 20 век

ШОУБИЗ

Каролина, Елена и Лоба: Најубавите пејачки ја освојуваат Америка

ЗДРАВЈЕ

Зошто треба да се јаде млад кромид?

ЗАНИМЛИВОСТИ

Не е алкохолот: Ова е најголемата опасност да направите сообраќајка додека возите

ТЕХНОЛОГИЈА

Lenovo Z6 Pro ќе има четири камери на задната страна

Истражување, Наместо по лекови за болка посегнете по куркума!
Сакате мирно да спиете? – Погледнете ги овие 5 ефикасни техники
Водата со лимон не може да се спореди со овој рецепт: За 12 дена го отстранува целото сало од стомакот и го чисти телото од отрови!
Каде лежи моќта на умствено силните луѓе?
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
Учител од Кенија освои награда за најдобар наставник од 1 милион долари и скоро сите пари ќе ги даде на сиромашните
Како е развиена ТОФ камерата која се приклучи на четворната Leica камера на Huawei P30 Pro
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Три четвртини од смартфоните ќе имаат чип за вештачка интелигенција
АВТО

Цената на првиот електричен Aston Martin ќе биде позната само на купувачите

МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.